27. Konferencia k fytoterapii pre zlepšovanie zdravia obyvateľstva

V tomto roku pripravili organizátori v Sanatóriu Kvitka Poloniny v období od 21.-22. apríla 2023 v poradí už 27. konferenciu s medzinárodnou účasťou pod názvom „Súčasné aspekty pre zlepšovanie zdravia obyvateľstva“. Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre reprezentoval v organizačnom kolégiu konferencie doc. Ing. Ján Brindza, CSc.
Pre nepriaznivú situáciu na Ukrajine a zložité cestovanie sa za ÚREV nezúčastnili konferencie priamou účasťou žiadni účastníci z SPU v Nitre. Výskumné kolektívy za UREV v spolupráci so zahraničnými autormi – účastníkmi výskumných pobytov pripravili prezentáciu výsledkov z riešenia výskumných projektov vo forme 6 publikácií. Ďalší šiesti zahraniční účastníci z Arménska, Ukrajiny a Poľska, ktorí absolvovali výskumné pobyty na FAPZ prezentovali ďalších 6 publikácií. Na konferencii a v zborníku bolo prezentovaných spolu 79 publikácií.

Ing. Vladimíra Horčinová Sedláčková, PhD.