Medzinárodná konferencia „Animal Physiology, Welfare and Nutrition 2019“

V dňoch 7.-8. novembra 2019 sa pracovníci Katedry výživy zvierat, doc. Gálik, prof. Bíro, prof. Šimko a doc. Juráček, ako aj pracovníci Katedry špeciálnej zootechniky, prof. Margetín a doc. Vavrišínová zúčastnili medzinárodnej vedeckej konferencii venovanej problematike fyziológii, pohode a výžive zvierat. Konferenciu organizovala Poľnohospodárska fakulta Juhočeskej univerzity v Českých Budejoviciach. V rámci konferencie boli prezentované témy zamerané na otázky alternatívnych bielkovinových zdrojov vo výžive zvierat, produkciu vysokoenergetických kukuričných siláží, pohodu zvierat, manažmentu chovu dobytka, softvérového manažmentu a iné. Pracovníci oboch katedier prezentovali na konferencii výsledky riešených výskumných a vzdelávacích projektov zameraných na rôzne aspekty kvality živočíšnej produkcie, využitie kŕmnych aditív vo výžive zvierat, kvalita silážovaných krmív, kvalita mäsa jahniat a teliat pri rôznom spôsobe chovu a výkrmu. Súčasťou konferencie bola aj panelová diskusia venovaná problematike vzájomnej spolupráce zúčastnených pracovísk.