Odborná prednáška prof. Kasardu na SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Leviciach.

Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku Levice bola prvou strednou školou v roku 2021, na ktorej sa uskutočnila 23. novembra výberová prednáška realizovaná vyučujúcim z Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov. Prof. Kasarda si pripravil prednášku na tému: Potravinová kríza a genetické zdroje, ktorou sa snažil priblížiť pútavou formou niektoré menej známe fakty ohľadne udržateľného rozvoja a produkcie potravinových zdrojov z ohľadom na globálne rastúcu ľudskú populáciu. Na prednáške sa zúčastnili študenti maturitného ročníka a 3. ročníka školy. V rámci prezentácie bol študentom predstavený nový koncept propagácie štúdia „ klikni-navštív-študuj“, ktorý pripravila naša fakulta ako novinku pre uľahčenie rozhodnutia sa o štúdiu na vysokej škole.

Súčasťou návštevy bolo aj stretnutie s p. riaditeľkou Ing. Líviou Marčekovou, na ktorom bola realizovaná výmena poznatkov a skúseností zo vzdelávacieho procesu a vnímania poľnohospodárstva v spoločnosti. Zo stretnutia vyplynul obojstranný záujem pokračovať v spolupráci a prispieť tak k motivácii žiakov k štúdiu ako aj praktickému a odbornému vzdelávaniu v oblasti chovu zvierat, výživy a genetiky, ako aj možnosti spolupráce v oblasti rastlinnej výroby a krmovinárstva, ktoré sú vyučované na strednej škole. V rámci návštevy školy nám pedagóg Ing. et Ing. p. Szekera (absolvent Hodnotenie kvality potravín a Všeobecné poľnohospodárstvo) priblížil možnosti duálneho vzdelávania a príležitostí spolupráce aj so Slovenskou asociáciou chovateľov ošípaných, ktorá bola zastúpená p. Ing. Petrom Polákom, PhD.  Stretnutie sa uskutočnilo aj vďaka pomoci nášho absolventa Ing. Jána Prišťáka, ktorý pôsobí na strednej škole v pozícii pedagóga a ktorý je zároveň externým doktorandom našej fakulty.