Rektorka SPU vymenovala šiestich nových docentov

Na zasadnutí Vedeckej rady SPU v Nitre, ktoré sa konalo 21. apríla, rektorka Klaudia Halászová  vymenovala šiestich nových docentov.

Po predchádzajúcom schválení vo vedeckých radách fakúlt bol udelený vedecko-pedagogický titul docent s účinnosťou od 1. mája 2022 nasledujúcim odborníkom:

doc. Ing. Ondřejovi Bučkovi, PhD., z Ústavu chovu zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre (vymenovaný za docenta v odbore špeciálna živočíšna produkcia),

doc. Ing. Martinovi Fikovi, PhD., z Ústavu chovu zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre (v odbore špeciálna živočíšna produkcia),

doc. Ing. Ivanovi Imrichovi, PhD., z Ústavu chovu zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre (v odbore špeciálna živočíšna produkcia),

doc. Mgr. Marekovi Kolenčíkovi, PhD., z Ústavu agronomických vied Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre (v odbore agrochémia a výživa rastlín),

doc. Ing. Nine Moravčíkovej, PhD., z Ústavu výživy a genomiky Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre (v odbore všeobecná živočíšna produkcia)

Novým docentom rektorka Klaudia Halászová popriala veľa ďalších úspechov a vyjadrila nádej, že pre univerzitné prostredie prinesú nové vedecké a odborné impulzy, čím bude zabezpečená  intelektuálna akademická identita i kontinuita rozvoja univerzity v slovenskom vysokoškolskom prostredí.

V mene nových docentov sa poďakovala Nina Moravčíková. Zároveň ocenila priaznivé prostredie, ktoré univerzita vytvára pre úspešný rast svojich vedeckých a pedagogických pracovníkov.