Študenti Hipológie na výstave Kôň 2021

V rámci 17. ročníka medzinárodnej výstavy KÔŇ 2021, ktorá sa konala posledný júnový víkend v Trenčíne - Nozdrkovciach, mala aktívne zastúpenie aj naša fakulta. Študenti Hipológie  Dáša Holinová, Petra Betková a Daniela Wachbergerová sa v rámci výkonu svojej odbornej praxe aktívne podieľali na organizovaní tohto najvýznamnejšieho chovateľského podujatia v oblasti chovu koní na Slovensku.

Cieľom realizácie praxe je zapojiť študentov do aktívnej a každodennej odbornej činnosti poľnohospodárskej prvovýroby. Práve v študijnom programe Hipológia významným spôsobom k tomu napomáha úzka spolupráca s najväčšou uznanou chovateľskou organizáciou Zväzom chovateľov koní na Slovensku, prostredníctvom ktorého majú možnosť sa naši študenti aktívne zapojiť do činnosti riadenia plemenárskej práce v oblasti chovu koní.

Naša fakulta bola zastúpená aj v zbore hodnotiteľov, kde prof. Marko Halo a doc. Eva Mlyneková boli členmi medzinárodnej hodnotiteľskej komisie.