Tradičný Deň kariéry 2019 priniesol aj nové aktivity

Deň kariéry SPU v Nitre vznikol z potreby čo najviac prepojiť štúdium a prax. Zámerom je sprostredkovať osobné stretnutie študentom - budúcim absolventom so zástupcami firiem, sprostredkovať im prácu, stáž, brigádu, prax alebo spoluprácu na bakalárskych a diplomových prácach. Tohtoročné podujatie, ktoré organizoval rektorát spoločne s fakultami, sa konalo 15. októbra a prinieslo aj nové aktivity.

Deň kariéry otvoril prorektor pre prax a prácu s verejnosťou Ing. Ivan Takáč, PhD. Ako povedal, každý študent bude potrebovať dobrého zamestnávateľa a v jeho záujme je využiť príležitosť a získať už na univerzite informácie a osobné kontakty. Tiež uviedol, že novela vysokoškolského zákona umožňuje firmám poskytovať podnikové štipendiá, čo umožňuje v rámci výberového konania podporiť študenta mesačne sumou do výšky štvornásobného životného minima.

Na podujatí sa študentom prezentovalo 27 firiem a spoločností - A&T solutions, s.r.o., Agentúra pre rozvoj vidieka, AGROCONTRACT Mikuláš, a.s., APH Group Slovakia, s.r.o., Banskobystrický pivovar, a.s., Continental Automotive Systems Slovakia s.r.o., Danubius Fruct, s.r.o., Euro Pork Production Slovensko, s.r.o., EXATA GROUP, a. s., Foxconn Slovakia, spol. s.r.o., Kaufland SR, Kongsberg Automotive, s.r.o., LEDVANCE, s.r.o., Lidl SR, Marel Slovakia, s.r.o., Medzinárodná federácia koučov (ICF- Slovenská pobočka), Miba Steeltec, s.r.o., Muehlbauer Automation, s.r.o., Plzeňský Prazdoj Slovensko, a.s., Poľnohospodár Nové Zámky, a.s., Polnovakia Agrar, s.r.o., Rhenus Logistics, s.r.o., Slovryb, a.s., UNIPHARMA - 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť, ZF Slovakia, a.s., ZKW Slovakia, s.r.o., Mahle Behr Senica, s.r.o.

Zástupcovia uvedených spoločností poskytovali informácie vo svojich stánkoch vo foyeri pod aulou. Súčasťou podujatia boli informatívne prednášky zastúpených firiem a spoločností, ako aj Hackathon - študentská  súťaž na tému Stratégia znižovania potravinového odpadu v domácnostiach na Slovensku či stretnutie s profesionálnym koučom, ktoré pripravili Nitrianski kouči - NIKO, Regionálny klub koučov - SAKO a Slovenská asociácia koučov - ICF Slovak Chapter. O iniciatíve za zavádzanie koučovacieho prístupu na univerzity a vysoké školy - koučing v praxi, študentov oboznámila koučka, mentorka a supervisorka z NIKO Eva Timková.