Z výjazdového zasadnutia v Poľovnom revíri Gápel

Pracovníci Ústavu chovu zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre sa 26. mája zúčastnili na výjazdovom zasadnutí v Poľovnom revíri Gápel v Strážovských vrchoch, ktorý je v gescii ústavu. Ústav chovu zvierat, resp. univerzita, využíva popri výkone práva poľovníctva tento revír pre potreby praktickej výučby študentov predmetu poľovníctvo I. a II. Okrem toho je revír aj experimentálnou bázou univerzity, najmä na zber vzoriek biologického materiálu. Cieľom výjazdu bola údržba a dezinfekcia poľovníckych zariadení, krmelcov a solísk, po dlhom zimnom období. S informáciami o rozlohe, zalesnení a zazverení revíru jednotlivými druhmi poľovnej zveri oboznámil svojich kolegov Ing. Peter Šmehýl, PhD. Ako informoval, revír je veľmi dobre zazverený z raticovej zveri jeleňou zverou, rovnako je tu hojné zastúpenie veľkých šeliem, najmä medveďa hnedého, rysa ostrovida a prechodne sa tu objavuje aj vlk dravý.