Ponuka stáže v Európskom parlamente

Poslanec Európskeho parlamentu, Martin Hojsík a jeho tím hľadajú stážistku alebo stážistu od konca septembra 2022 na plný úväzok na 5 mesiacov s možnosťou rozšírenia o 4 mesiace navyše. Záujemkyňa alebo záujemca by mal mať veľký záujem o environmentálne témy, a presadzovanie environmentálnych politík na európskej úrovni.

Miesto: Európsky parlament v Bruseli (home office v prípade hygienických opatrení)

Začiatok:  26.9. 2022

Stáž je platená: 1200 EUR / mesiac

Náplň stáže:

• Sledovanie zasadnutí výborov  ENVI, BUDG a ITRE a technických stretnutí;
  • Účasť na podujatiach;
  • Vytváranie zápisníc, brífingov, výskumu na konkrétne témy
  • Koordinácia s ostatnými kanceláriami poslancov EP alebo externými partnermi;
  • Spoluorganizovanie podujatí, organizovanie stretnutí;
  • Účasť na stretnutiach so stakeholdermi, mimovládnymi organizáciami a zástupcami;
  • Prípadné vypracovanie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov;
  • Správa e-mailovej schránky poslanca
  • Pomáhať tímu pri iných príležitostných povinnostiach. Stážista alebo stážistka by pracovali na témach spojených s výborom ENVI, presnú agendu však nemožno predpovedať, no bude sa týkať balíka „fit for 55“ (klimatické zákony), ochrany pôdy, reguláciu škodlivých pesticídov, boj proti toxickým chemikálám.

Požiadavky:

• dobrá znalosť o politikách a inštitúciách EÚ, vrátane oblasti environmentálneho práva/politík;
  • Záujem a skúsenosť v témach ochrany prírody a životného prostredia;
  • Mať ukončené alebo byť študentom vysokoškolského vzdelania v odbore relevantnom pre stáž;
  • Silné analytické a organizačné schopnosti;
  • Dodržiavanie prísnych termínov;
  • Predošlá skúsenosť v práci s politikami EÚ, najmä v oblasti životného prostredia je výhodou;
  • Plynulá angličtina a slovenčina  (B2, C1)
  • Záujemkyňa alebo záujemca nemôže mať za sebou stáž alebo byť v minulosti zamestaný/á u poslanca alebo poslankyne Európskeho parlamentu

V prípade záujmu o túto pozíciu pošlite svoj motivačný list a životopis na adresu martin.hojsik@europarl.europa.eu s predmetom: “Prihláška na stáž 2022” do 24. júla 2022.

Iba žiadosti s týmito dokumentami budú zvážené.