Akcia "Zdravo jesť nie je nuda" pre žiakov SZŠ v Nitre

Dňa 16.4.2024 sa odborné pracovníčky Ústavu výživy a genomiky zúčastnili akcie „Zdravo jesť nie je nuda“ pre žiakov Strednej zdravotníckej školy v Nitre v priestoroch Fakultnej nemocnice v rámci plánovanej spolupráce. Ing. Jana Kopčeková, PhD. a RNDr. Jana Mrázová, PhD. predstavili našu fakultu a univerzitu a možnosti odbornej spolupráce. Ing. Katarína Fatrcová-Šramková, PhD. prezentovala prednášku o správnej výžive s cieľom doplniť zúčastneným študentom vedomosti, ktoré môžu vylepšiť ich stravovacie zvyklosti. Aktivity so študentami boli zamerané aj na dotazníkové prieskumy o ich stravovacích návykoch, ako aj meranie telesnej kompozície. Odborné aktivity boli uskutočnené v spolupráci s riaditeľkou školy PhDr. Reginou Sládečkovou, PhD. a pedagogickými pracovníčkami SZŠ v Nitre  Mgr. Erikou Sámelovou a Mgr. Andreou Tkáčovou. Zároveň bola naplánovaná nadväzujúca spolupráca.