Historicky prvé online štátnice na II. stupni vzdelávania

Historicky prvé online štátnice na II. stupni  vzdelávania

Na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa 15. - 18. júna konajú štátne skúšky inžinierskeho štúdia v akademickom roku 2019/2020.

Uskutočnili sme  dotazníkový prieskum, v ktorom sme zisťovali či študent má možnosť absolvovať štátnice z domáceho prostredia. Viac ako polovica študentov prejavila záujem o štátne skúšky online. Pre mnohých pedagógov, ako aj študentov to bola premiéra. Môžeme s uspokojením konštatovať, že za výraznej podpory administrátorov, ktorí boli zodpovední za technickú podporu, bol priebeh štátnic koordinovaný a plynulý.

Na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov v priebehu tohto týždňa absolvovalo štátnice 207 študentov, z nich 164 online a 43 prezenčne. V rámci jednotlivých  študijných  programov boli počty študentov nasledovné: Manažment rastlinnej výroby 23, Výživa a ochrana rastlín 5, Udržateľné poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka 24, Manažment živočíšnej výroby 51,  Výživa ľudí 58,  Výživa zvierat a krmivárstvo 20,  Špeciálne chovateľské odvetvia 20, Genetické technológie v agrobiológii 5 a Ekológia 1 študent.