Nové výzvy medzinárodnej spolupráce s Indiou

Nový výzvy medzinárodnej spolupráce s Indiou

V ostatných dňoch v rámci projektu Erasmus+ svet sa uskutočnila mobilita zamestnanca ústavu agronomických vied konkrétne doc. Mgr. Mareka Kolenčíka, PhD. na univerzite Rajiv Gandhi University of Knowledge Technologies (RGUKT), Nuzvid, Andhra Pradesh.

V rámci pobytu mu boli prezentované najnovšie možnosti uplatnenia informačných technológie v precíznom a udržateľnom poľnohospodárstve najmä z pohľadu on-line monitorovania a analýzy rastlinnej produkcie, pôdnych podmienok a pod. (https://www.innovatefpga.com/cgi-bin/innovate/teams.pl?Id=AP050&All=1).

Na druhej strane participant z SPU predstavil najnovší výskum vzniku a aplikácie anorganických nanočastíc ako novej generácie nanohnojiva v reálnych poľnohospodárskych podmienkach.

Na základe doterajšej spolupráce sme reflektovali aj záujem ďalších významných univerzít a pracovísk v regióne, napr. VIT-AP vo Vijayawada, alebo Bapatla Engineering College v Bapatla, s ktorými plánujeme rozšírenie spolupráce v krátkej budúcnosti.