Prezidentka vymenovala päťdesiatštyri nových profesorov, medzi nimi aj jeden z FAPZ SPU

Prezidentka SR Zuzana Čaputová 14. júla vymenovala päťdesiatštyri nových profesorov. Medzi nimi aj piatich zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.
Ako hlava štátu povedala, profesori by mali byť strážcami kvality a posilňovania spoločenského postavenia a prestíže vysokého školstva na Slovensku. Poukázala na to, že úlohou profesorov je prispieť k múdrosti spoločnosti.
Medzi novovymenovanými profesormi sú aj piati zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre - prof. Ing. Alexander Fehér, PhD., v odbore environmentálny manažment, z Katedry environmentálneho manažmentu Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja, prof. Ing. Branislav Gálik, PhD., v odbore výživa, z Katedry výživy zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov, prof. Ing. Ján Jobbágy, PhD., v odbore mechanizácia poľnohospodárskej a lesníckej výroby, z Katedry strojov a výrobných biosystémov Technickej fakulty, prof. Ing. Ľuboš Jurík, PhD., v odbore krajinárstvo, z Katedry krajinného inžinierstva Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva a prof. Ing. Viliam Bárek, CSc., vymenovaný v odbore záhradníctvo, z Katedry krajinného inžinierstva Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva.
Prof. Ing. Branislav Gálik, PhD. sa vo svojej vedeckovýskumnej činnosti zameriava na problematiku výživy a kŕmenia neprežúvavcov, najmä hydiny a koní.