Realizácia projektu na ochranu opeľovačov a včiel pokračovala v Moldavsku
11.11.2019Druhá medzinárodná konferencia pod názvom Ekológia, zdravie a choroby včiel sa v rámci realizácie medzinárodného projektu „Zachráňme ohrozené včely pre zlepšenie výživy, zdravia a kvality života“
Druhá medzinárodná konferencia pod názvom Ekológia, zdravie a choroby včiel sa v rámci realizácie medzinárodného projektu „Zachráňme ohrozené včely pre zlepšenie výživy, zdravia a kvality života“ za aktívnej spolupráce 12 výskumných a vzdelávacích inštitúcií z Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Arménska, Moldavska, Srbska s finančnou podporou Agentúry Vyšehradský fond sa konala dňa 4. novembra 2019 v Moldavsku. Pripravil ju kolektív Inštitútu ochrany biodiverzity a biologickej bezpečnosti pri Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov ako koordinátor projektu v spolupráci s Inštitútom genetiky, fyziológie a ochrany rastlín v Kišineve. Konferencie sa zúčastnilo 138 účastníkov z toho vyše 100 moldavských včelárov. Konferenciu otvorila riaditeľka Inštitútu pani Dr. Larysa Andronic. Úvodný referát prezentoval doc. Ing. Ján Brindza, CSc. V odbornom programe bolo prezentovaných 14 prednášok. Projekt a realizovaná medzinárodná konferencia je príspevkom SPU v Nitre a všetkých organizátorov na podporu Svetového dňa včiel (20. mája) vyhláseného OSN a na podporu medzinárodného programu ochrany opeľovačov a včiel.
Druhá medzinárodná konferencia na podporu opeľovačov a včiel sa konala v Kišineve na Inštitúte genetiky , fyziológie a ochrany rastlín – (ďalšie informácie na web http://bee-educa.uniag.sk/sk/photogallery).