Slovenská poľnohospodárska univerzita opäť zožala úspech v medzinárodnom hodnotení univerzít

napísal

Podľa aktuálneho rebríčka University Ranking patrí Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre medzi 5 najlepších univerzít Slovenska.

V 5 najlepších slovenských univerzít sa umiestnila aj Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. Vyplýva to z aktuálneho rebríčka University Ranking. V medzinárodnom hodnotení je vytvorený rebríček Top univerzity na Slovensku 2019 a v ňom je zahrnutých 34 slovenských univerzít. V top 5 sú Univerzita Komenského v Bratislave, nasleduje Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline a päticu uzatvára SPU v Nitre.

UniRank je uznávaným medzinárodným adresárom inštitúcií vyššieho vzdelávania a vyhľadávačom, ktorý obsahuje recenzie a rebríčky viac ako 13 600 oficiálne uznaných univerzít a vysokých škôl v 200 krajinách sveta. Cieľom University Ranking je vytvárať hodnotenie svetových univerzít a vysokých škôl a to na náklade ich prezentovania a popularity na internete, a to z hľadiska odhadovanej návštevnosti, dôveryhodnosti a kvality internetových odkazov.

Rebríček najlepších univerzít má hlavne pomôcť medzinárodným študentom a akademickým pracovníkom získať informácie o tom, ako populárna je konkrétna vysoká škola v zahraničí. V rebríčku 200 najlepších európskych univerzít Slovensko nemá ani jednu.

Technická fakulta spu

Zdroj:https://nitraden.sk/slovenska-polnohospodarska-univerzita-opat-zozala-uspech-v-medzinarodnom-hodnoteni-univerzit/?utm_source=simonaholkova&utm_medium=fb-lo&utm_campaign=facebook-lo

 

Späť