Stretnutie zamestnancov Katedier pôdoznalectva Čiech a Slovenska

napísal

Katedra pedológie a geológie zorganizovala v dňoch 26. až 28.9.2019 stretnutie zamestnancov Katedier pôdoznalectva zo Slovenska a Čiech. V časoch bývalého Československa bývalo dobrou tradíciou, že sa takéto stretnutia periodicky opakovali a na nich sa utužovali, a aj nadväzovali nové, partnerské vzťahy medzi zamestnancami jednotlivých pracovísk.

Stretnutie sa uskutočnilo v Penzióne Limba v Liptovskom Jáne a zúčastnilo sa ho celkom 32 pracovníkov z univerzít v Českých Budejoviciach, v Brne, v Bratislave, vo Zvolene a v Nitre. Posledné takéto stretnutie sa uskutočnilo v Nitre v roku 1994, takže zo všetkých účastníkov stretnutia sa na prstoch jednej ruky dali spočítať tí, ktorí si to posledné pamätali.

Atmosféra stretnutia bola veľmi priateľská, bolo dojemné vidieť stretnutie kolegov, ktorí sa nevideli dlhé roky ... V priebehu spoločne strávených chvíľ bol priestor na debatu nielen o pracovných záležitostiach, ale aj o súkromnom živote. Súčasťou stretnutia bol aj spoločný výjazd do Žiarskej doliny v Západných Tatrách.

Späť