SAS online vzdelávania, ktoré je v mesiaci apríl dostupné zadarmo

Vážení pedagógovia, milí študenti,

 

dovoľte mi Vás touto formou informovať ohľadne SAS online vzdelávania, ktoré je v mesiaci apríl dostupné zadarmo.

 

Aj my v SAS sledujeme situáciu ohľadne vírusu COVID -19 a rozhodli sme sa Vám preto spríjemniť/umožniť efektívne využiť čas strávený doma.  

 

20 FREE e-Learning kurzov

Počas najbližšieho mesiaca sa stačí zaregistrovať na naše online platformy, čím môžete rozšíriť Vaše portfólio vedomostí a vylepšiť si tak Vaše CV o niektorý z ponúkaných kurzov spoločnosti SAS. V prípade pedagógov, môžete e-learning využiť aj ako nástroj na výučbu.

 

Databáza e-learningových kurzov je sprístupnená tu: https://www.sas.com/en_us/training/offers/free-training.html

  • Stačí ak sa zaregistrujete, resp. použijete už svoj účet pri registrácii na SCYP (Software Certified Young Professional)
  • K dispozícii máte viacero e-learningov z oblasti programovania, štatistiky či analytiky
  • Výborný nástroj na prípravu k certifikácii SCYP (viac informácii o certifikácii nižšie)
  • V prípade, že by ste mali záujem o certifikát z e-learning, kontaktujte ma

 

V mesiaci apríl je sprístupnený aj program SAS Academy for Data Science: https://www.sas.com/en_us/training/academy-data-science.html

  • Registrácia zdarma je do 21. apríla
  • Tento program si vyžaduje základné vedomosti z oblasti matematiky a štatistiky. Je to výborný úvodný krok pre niekoho, kto by chcel byť profesionálnym „data scientist“.
  • Program je vhodný aj pre pokročilých užívateľov, nakoľko vysvetľuje ako komunikovať vedecké dátové projekty pre manažérov a netechnických pracovníkov
  • Celý program obsahuje 18 kurzov, ktoré na seba nadväzujú a je možné ho ukončiť certifikáciou (v prípade záujmu o certifikát ma prosím kontaktujte)

 

Certifikáciu SCYP (Software Certified Young Professional), ktorá sa mala uskutočniť 17. apríla 2020, sme, nanešťastie, nútení nateraz zrušiť, a pravdepodobne ju presunieme až do školského roka 2020/2021. Ak už v tom čase nebudete študentom, ale prihlásili ste sa na aprílový termín, budete sa môcť skúšky zúčastniť aj tak.

 

Verím, že si z ponúknutých kurzov vyberiete a pošlete nám aj spätnú väzbu

Späť